RUS na znaczkach

Ten, kto czytał kiedykolwiek o historii kotów rosyjskich niebieskich w Polsce (np. na stronie RUS Cat Clubu), wie, że zaczęła się ona od... znaczka pocztowego.

Podziękowania za umieszczone poniżej skany znaczków należą się Patrickowi Robertsowi, który prowadzi pełną niebanalnych ciekawostek stronę o kotach Purr-n-Furr (ang.). Więcej znaczków z całego świata przedstawiających koty można zobaczyć w części filatelistycznej strony Patricka.

Przeglądając aukcje internetowe, łatwo natknąć się na mnóstwo innych znaczków z kotami rosyjskimi niebieskimi (niekiedy bardziej do rosyjskich niebieskich podobnymi niż te poniżej ;-) ), ale co ciekawe - sporą ich część stanowią nieprawdziwe znaczki, nie wydane przez pocztę danego kraju, lecz wydrukowane przez jakąś firmę chcącą zarobić na kolekcjonerach. Ponoć przoduje w tym procederze pewna firma z Litwy. "Znaczki" owe zwykle "pochodzą" z pozaeuropejskich krajów (głównie afrykańskich)... podobnie zresztą jak te widniejące poniżej, wg zapewnień Patricka - prawdziwe.

Thanks to Patrick Roberts www.purr-n-fur.org.uk