Wystawy

Warszawa

10 XII 2005 r.

sędzia: Gianfranco Mantovani (IT)
klasa: 9
ocena: CAC, Nom BIS

Wystawa, na której Kysa zadebiutowała, była jak do tej pory jej największym sukcesem. W klasie otwartej startowało aż osiem kotek. Kysa została oceniona najwyżej, otrzymała swój pierwszy certyfikat na Championa i nominację do Best in Show, a także mnóstwo braw i nagrodę za zwycięstwo w swojej klasie od hodowli Galathilion*PL. Sędziego Mantovaniego ujęła nie tylko urodą, ale także grzecznością. Niestety Kysa nie polubiła wystaw i na żadnej z kolejnych nie była tak spokojna i miła.

11 XII 2005 r.

sędzia: Martin Kabina (CZ)
klasa: 9
ocena: Ex

Konkurencja znów była bardzo duża, lecz tym razem Kysa nie zmieściła się w pierwszej czwórce numerowanych ocen doskonałych. Sędzia oceniał kota, mówiąc po czesku, więc nie zrozumiałam zbyt wiele z jego wywodu, oprócz tego, że Kysa ma za bardzo przyklapnięte futerko, co powtarzali później niektórzy inni sędziowie. W klasie otwartej wygrała Zoe Ewjatar*PL


Warszawa

25 III 2006 r.

sędzia: Jannick Renault (FR)
klasa: 9
ocena: VG

Ta wystawa wywołała wiele nieprzyjemnych emocji, ponieważ sędzina Renault potraktowała koty rosyjskie niebieskie niezwykle surowo (zainteresowani mogą poszukać gorących powystawowych dyskusji na kocich forach internetowych). Ocena Very Good jest wbrew nazwie bardzo zła, a sędzina obdarzyła nią chyba z połowę rosyjskich niebieskich. Ocena VG dla Kysy była oczywiście dla mnie przykra i na pewno była niesprawiedliwa; w ocenie miażdżących zarzutów nie było - sędzina stwierdziła, że futerko leży zbyt blisko ciała i że nie ma srebrzystego połysku.

26 III 2006 r.

sędzia: Květoslava Mahelková (CZ)
klasa: 9
ocena: Ex2

Drugiego dnia wystawy Kysa wyraźnie wyładniała :-), bo sędzina Mahelková oceniła ją jako drugą w swojej klasie. Zauważyłam, że Kysa w niedziele jest na wystawie bardziej nerwowa - po sobocie wie doskonale, co się święci i że wcale się jej to nie podoba.


Kraków

3 VI 2006 r.

sędzia: Hans G. Lindberg (SE)
klasa: 9
ocena: CAC

To była nasza pierwsza wystawa poza Warszawą. Atmosfera miła, konkurencja niewielka - Kysa zdobyła drugi certyfikat na Championa. Sędzia w ocenie opisał wszystko jako excellent.

4 VI 2006 r.

sędzia: Donatella Mastrangelo (IT)
klasa: 9
ocena: Ex3

Drugiego dnia wystawy Kysa okazywała już, że chce do domu, co sędzina Mastrangelo podsumowała w ocenie komentarzem excellent condition, but not too happy. Sędzina oceniła jej wygląd jako bardzo młodzieżowy jak na wiek, futro znowu było za mało pluszowe. W klasie otwartej zwyciężyła zjawiskowa Elektra Blue Eminence*PL.


Lublin

30 IX 2006 r.

sędzia: Donatella Mastrangelo (IT)
klasa: 9
ocena: CAC

W Lublinie znów trafiłyśmy na sędzinę Mastrangelo, która i tym razem skomentowała marudne Kysie zachowanie - Complaining, but correct. Kysa tym razem nie miała konkurencji, więc bez walki otrzymała trzeci CAC i tym samym została championką. Hip hip hurrrra!

1 X 2006 r.

sędzia: Yan Roca-Folch (FR)
klasa: 7
ocena: Ex2

Debiutując w nowej klasie Kysa musiała stawić czoła dwóm innym championkom. Walka była bardzo wyrównana, sędzia Roca-Folch długo się zastanawiał, pokazując największe atuty każdej z kotek, w końcu wygrała Hera Maskotka Carów*PL, Kysa była druga, a trzecia Banzai Sky Blue Russia*PL.


Warszawa

14 X 2006 r.

sędzia: Alva Udin (SE)
klasa: 7
ocena: CACIB

Sędzina oglądała koty baaaaaardzo długo, więc bałam się o Kysią cierpliwość - na szczęście Kysa zachowała się grzecznie, choć kilkakrotnie próbowała zwiać ze stołu (Loves her mommy, przeczytałam w komentarzu). Sędzina trochę krytykowała jednolitość koloru futerka, poza tym niewiele zapamiętałam, a zapis oceny jest pełen zagadek - sędzina dyktowała go stewardce, która gdy nie zrozumiała jakiegoś słowa po angielsku, wpisywała cokolwiek podobnie brzmiącego ;-).

15 X 2006 r.

sędzia: Donatella Mastrangelo (IT)
klasa: 7
ocena: CACIB

Znowu nasza ulubiona sędzina Mastrangelo, od której Kysa otrzymała swój drugi certfikat do tytułu International Champion. Po trzeci musi pojechać za granicę. Po dziesięciu dniach wystawowych, choć oceny sędziów bywały kompletnie sprzeczne, wiem już, jakie są Kysie największe zalety i jakie niedostatki. Oprócz słuchania ocen Kysy i innych kotów, mnóstwo dały mi rozmowy z innymi hodowcami i poznanie chyba z kilkudziesięciu kotów rosyjskich niebieskich. Na tym Kysa zakończyła karierę wystawową.